Zespół weselny Lublin, Warszawa

Ile kosztuje DJ na studniówkę?

Rolą DJ-a jest nie tylko układanie listy muzycznej oraz puszczanie kawałków zgodnie z preferencjami gości. To znacznie poważniejszy i bardziej odpowiedzialny zawód. Dobry DJ ma za zadanie dbać o właściwy przebieg imprezy. Musi prowadzić różne zabawy integracyjne, dbać o harmonogram imprezy, jak również zadbać o to, aby goście mogli w spokoju zjeść i napić się przy stole. Koszty zatrudnienia DJ-a są bardzo rozbieżne i zależne od wielu ważnych czynników. No dobrze, ile więc kosztuje wynajęcie DJ na wesele i na inne okazje?

Co wpływa na koszty zatrudnienia DJ-a?

Zacznijmy od pewnych podstawowych przymiotów, jakimi powinien odznaczać się dobry DJ na studniówkę czy DJ na wesele. Przeglądając różne oferty warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Doświadczenie – to absolutna podstawa w prowadzeniu wesel. Wybierając doświadczonego DJ-a mamy pewność, że posiada on stosowną wiedzę oraz umiejętności potrzebne do prowadzenia różnych imprez. Taki DJ powinien mieć doświadczenie na weselach, studniówkach, imprezach firmowych oraz innych imprezach okolicznościowych. Tymczasem początkujący DJ weselny to loteria.
  • Sprzęt – dobry DJ powinien również z dużą dumą opowiadać o posiadanym przez siebie sprzęcie. Rozbudowana konsoleta wraz z niezbędnymi akcesoriami i nagłośnieniem to niezwykle istotny czynnik udanej zabawy. To jeden z głównych powodów, dla których DJ-e bardzo często z zapałem i prawdziwym zamiłowaniem opowiadają potencjalnym klientom o swojej pracy, akcentując to, jak dobrym jakościowo sprzętem dysponują.
  • Zaangażowanie – DJ-e często udostępniają w swoim portfolio filmy ukazujące ich umiejętności w praktyce. Zatrudniając DJ-a na studniówkę powinniśmy sprawdzić, jak dobrze dogaduje się on z młodymi gośćmi i czy potrafi odpowiednio zaangażować się w zabawę. Nie ma bowiem nic gorszego, niż DJ na wesele grający dla siebie i nie wsłuchujący się w potrzeby gości.
  • Czas trwania imprezy – czyli do której godziny DJ gra.
  • Rodzaj imprezy – bal maturalny, wesele, impreza firmowa.

Przeglądając różne oferty warto także, by para młoda poczytała opinie oraz oczywiście sprawdziła cenę. W ten sposób bardzo szybko odkryjesz, jak powyższe czynniki wpływają na stawki, jakich oczekują DJ-e. Czynniki te wpływają bowiem na ich renomę pośród klientów. Prawda jest taka, że najpopularniejsi DJ-e są również najdrożsi.

Dobry DJ na wesele to gwarancja dobrej zabawy

Zatrudnienie DJ-a to bardzo odpowiedzialne zadanie. To ktoś znacznie więcej, aniżeli osoba odpowiedzialna za puszczanie muzyki dostosowanej do preferencji gości. Doskonałym przykładem jest DJ na wesele, który w wielu przypadkach pełni także rolę wodzireja i jest odpowiedzialny za poprowadzenie całej imprezy, przeprowadzanie zabaw biesiadnych, a także nadzorowanie, czy wszystkie punkty imprezy są realizowane o ustalonej porze. Trudne zadanie ma także DJ na studniówce, który musi wykazać się dobrą znajomością gustu młodych ludzi, a jednocześnie poprowadzić zabawę w taki sposób, aby i starsze pokolenie nauczycieli znalazło coś dla siebie.

DJ w pakiecie – kogo do pomocy może mieć DJ?

Doświadczony DJ rzadko pracuje w pojedynkę. Zazwyczaj towarzyszy mu przynajmniej asystent, który pomaga w rozkładaniu sprzętu, a także dba o czysto techniczne rzeczy. Taki asystent może także posiadać umiejętność gdy na danym instrumencie. DJ często posiada w swoim teamie muzyka potrafiącego grać na akordeonie, który jest nieodzowny podczas wszystkich zabaw biesiadnych. Nierzadko angaż otrzymuje także saksofonista. Jeśli chodzi o wesela, tutaj bardzo popularny jest duet DJ i wodzireja odpowiedzialnego za prowadzenie całej imprezy.

Osoby dysponujące większym budżetem mogą natomiast zastanowić się nad zatrudnieniem kilku DJ-ów. Warto bowiem pamiętać o tym, że niektórzy DJ specjalizują się w konkretnych gatunkach muzycznych. Choć są oni w stanie poprowadzić imprezę w dowolnym stylu, to w niektórych nurtach czują się wyjątkowo dobrze. Przeglądając oferty warto zatem sprawdzić, kto wchodzi w skład ekipy DJ-a. Jest to szczególnie istotne, gdy DJ ma zastąpić zespół weselny. Wówczas niemal niezastąpiony okaże się specjalista od danego instrumentu muzycznego oraz wodzirej. Bardziej doświadczeni DJ-e z branży weselnej potrafią jednak świetnie łączyć rolę DJ-a oraz wodzireja (tzw. DJ wodzirej).

Dodatkowe koszty zatrudnienia DJ-a

Wodzirej posiadający duże doświadczenie w branży zdaje sobie sprawę, że potencjalni klienci często są zainteresowani wynajęciem dodatkowych atrakcji. Z tego względu, DJ-e często poszerzają zakres świadczonych usług i mogą zaoferować wiele ważnych dodatków, jak chociażby pokaz sztucznych ogni, maszynę do wytwarzania sztucznego dymu na parkiecie, jak również klimatyczne oświetlenie, które pozwala poprawić jakość zabawy. Nierzadko dochodzą także świecące litery, które są ustawiane niedaleko stanowiska DJ-a celem dekoracji oraz tworzenia klimatu.

Popularne dodatkowe atrakcje to również: oświetlenie LED parkietu (dekoracja światłem), napis LOVE, ciężki dym.

Dodatkowe atrakcje wiążą się oczywiście z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli wliczyć w łączny koszt zatrudnienia DJ-a. Może się jednak okazać, że decydując się na pakiet z różnymi atrakcjami można sporo zaoszczędzić w porównaniu z dobieraniem poszczególnych atrakcji osobno. Dlatego w trakcie analizowania oferty potencjalnego DJ-a na studniówkę warto sprawdzić pełny zakres oferty oraz wszelkie opcje dodatkowe. Kolejnym plusem wynikającym z wyboru szerszego pakietu jest oszczędność czasu – zamiast z wieloma podwykonawcami dogadujemy szczegóły z jednym. Ile kosztuje DJ na wesele? Teraz już wiesz.

DJ na studniówkę – koszty

Patrząc na szereg powyższych czynników nie dziwi fakt, że ceny oferowane przez różnych DJ-ów na studniówkę są tak zróżnicowane. Za 12 godzin pracy na imprezie DJ na studniówkę może policzyć od 2000 do nawet 5000 zł w zależności od jego renomy, ale również od specyfiki imprezy. Zatrudnienie dodatkowego członka ekipy, np. saksofonisty czy akordeonisty to wydatek rzędu od 500 do 1500 zł. Koszt dodatkowych atrakcji to kolejne kilkaset złotych.

Reasumując, zatrudniając doświadczonego DJ-a na studniówkę trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 3000 – 6000 zł za odpowiedni pakiet. Oczywiście szczegóły współpracy są ustalane indywidualnie. Należy porozumieć się w kwestii czasu i godzin pracy, preferowanego klimatu zabawy i przygotowań. Przy zatrudnianiu DJ-a należy także pamiętać, że na imprezie będzie on poniekąd liczony jako gość, więc należy zatroszczyć się o wyżywienie. Jeśli natomiast DJ pochodzi z odległego miasta, koszty zatrudnienia mogą obejmować także nocleg.

Powiązane frazy: profesjonalny DJ na wesele, DJ na studniówkę, bal maturalny, ile kosztuje DJ na wesele, DJ wodzirej.
   Blog