Zespół weselny Lublin, Warszawa

Już za 100 dni matura – jak zorganizować studniówkę?

Studniówka to impreza jedyna w życiu, bez względu na to, czy odbywa się w Warszawie, w Lublinie, czy Gogolinie 😉 Warto wybawić się na niej na zapas, ponieważ czasu na zabawę będzie po niej coraz mniej. Jak więc organizuje się współczesne studniówki?

Bal przedmaturalny, inaczej określany również jako studniówka, to przyjęcie, które odbywa się tradycyjnie na 100 dni przed egzaminem dojrzałości, czyli maturą. Oczywiście, termin ten jest dość umowny, ale najczęściej studniówki mają miejsce w styczniu lub w lutym. Zwyczajowo w studniówce udział biorą uczniowie z osobami towarzyszącymi oraz nauczyciele. Jednym z charakterystycznych elementów imprezy studniówkowej jest pierwszy taniec – tradycyjny polonez.

Co składa się na udaną studniówkę?

Aby studniówka była całkowicie udana, powinna być zaplanowana w najdrobniejszych detalach. Właśnie dlatego przygotowania do tej imprezy rozpoczynają się często wiele miesięcy wcześniej, aby można było wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Pierwszą decyzją związaną z organizacją przyjęcia studniówkowego jest wybór odpowiedniego miejsca. W niektórych szkołach jest ono organizowane na salach gimnastycznych lub w aulach, ale coraz częściej imprezy te odbywają się również w domach przyjęć, restauracjach, hotelach, które dysponują zapleczem eventowym.

Podczas organizacji wydarzenia bierze się też pod uwagę wiele innych elementów, między innymi studniówkowe menu, dekoracje, a także oprawę muzyczną. Warto przyjrzeć się w bliżej temu ostatniemu punktowi, ponieważ muzyka na studniówce ma bardzo duże znaczenie!

Oprawa muzyczna na studniówce

Muzyka na studniówce warunkuje dobrą zabawę, dlatego w tym miejscu nie ma miejsca na daleko idące kompromisy. Poza tradycyjnym polonezem na przyjęciu gości także inna muzyka, która powinna być dopasowana do gustów bawiących się uczniów, a te, jak wiadomo, stale się zmieniają.

Dobra muzyka gwarantuje udaną zabawę aż do późnej nocy. Powinna być ona jednocześnie na tyle zróżnicowana, aby zadowolić każdego. Właśnie dlatego na studniówkach można usłyszeć zarówno ponadczasowe hity polskie i zagraniczne, jak i najnowszą muzykę.

Wobec tego przy planowaniu przyjęcia studniówkowego ważnym elementem jest znalezienie najlepszej oferty także w tym obszarze. Tutaj rozwiązania są dwa – pierwsze z nich to DJ na studniówkę, natomiast drugie to zespół. Na co warto się zdecydować?

Zespół czy DJ – co wybrać na studniówkę?

Oprawę muzyczną podczas eventów, w tym między innymi w trakcie imprez studniówkowych, mogą zapewnić zespół muzyczny lub też DJ. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, dlatego warto wcześniej poświęcić czas na przeanalizowanie tych opcji oraz na uzgodnienie, która sprawdzi się najlepiej.

Zespół na studniówkę Warszawa i cała Polska

Grający na żywo zespół może być kapitalnym pomysłem na przyjęcie studniówkowe w Warszawie, w Lublinie czy dowolnej innej miejscowości, ale warto pamiętać o tym, że ma on również swoje minusy. Przede wszystkim wiele osób uwielbia bawić się podczas muzyki na żywo – wtedy nogi same rwą się do tańca.

Jednak z drugiej strony zespół ma ograniczony repertuar – nie zagra też najnowszych hitów. To powoduje, że ta opcja cieszy się mniejszym zainteresowaniem wśród młodszych osób.

DJ na studniówkę Lublin i inne miejscowości

Druga propozycja na studniówkę to zatrudnienie DJ-a. W tym przypadku możliwości repertuarowe są już praktycznie nieograniczone, ponieważ DJ na studniówkę może zagrać wszystkie wcześniej uzgodnione z klientami utwory.

Na przyjęcia, w których udział biorą młodsi goście, czyli między innymi na studniówki w Lublinie, w Warszawie i innych miastach, DJ jest zatem najlepszą opcją. Przed eventem można uzgodnić z nim playlistę, czyli listę wszystkich utworów, które mają pojawić się na imprezie. Oczywiście, DJ może także przyjmować życzenia na bieżąco, aby każdy, kto bawi się podczas przyjęcia, mógł usłyszeć na nim swoje ulubione utwory.
   Blog