Zespół weselny Lublin, Warszawa

Tańce na weselu – 7 najciekawszych propozycji

Jednym z warunków udanego wesela jest skuteczna integracja wszystkich gości. W tym celu DJ lub wodzirej sięgają po liczne zabawy, ale również tańce integracyjne, które pozwolą przełamać pierwsze lody i bliżej poznać się większej liczbie osób. Takie tańce często pozwalają także połączyć w pary (przynajmniej taneczne) te osoby, które przyszły bez osoby towarzyszącej. W tym artykule podajemy przykładowe tańce na weselu, które dobrze zaktywizują większą liczbę gości. Świetna zabawa gwarantowana.

Integracyjne tańce na weselu

Istnieje wiele ciekawych propozycji różniących się stopniem trudności i wymaganiami względem powierzchni parkietu. Doświadczony DJ na wesele lub zespół weselny potrafią jednak dobrać optymalne propozycje dostosowane do warunków konkretnego wesela. Dobór tańców jest również omawiamy z nowożeńcami. W końcu to para młoda lepiej zna gości i wie, co może przypaść im do gustu. Poniżej omawiamy bardzo popularne tańce na weselu oraz tańce integracyjne:

Belgijka

Belgijka to niezwykle popularny rodzaj tańca weselnego, w którym często zmieniamy partnera lub partnerkę, dzięki czemu króluje ona wśród tańców integracyjnych. Jest skoczna, intensywna i naprawdę wciągająca. W pierwszej kolejności ustawia się dwa koła obok siebie – mężczyzn i panie. Następnie oba koła zaczynają się poruszać według schematu: kroki w przód, obrót, kroki w tył (zwykle kilka sekwencji), odskok w bok – doskok do partnera, zmiana partnera – kobieta przechodzi do przodu, a mężczyzna chwyta za ręką kobietę za nim. Istnieje kilka mniej i bardziej złożonych wariantów tego tańca.

Macarena

Jest to taniec znany i bardzo lubiany wykonywany pod słynny przebój zespołu Los Del Rio. Charakterystyczna muzyka zrobiła furorę także ze względu na prosty układ kroków, którego można się nauczyć w kilka minut. Tutaj zadanie do wykonania ma zespół weselny lub wodzirej, którzy stają w widocznym miejscu i pokazują, w jaki sposób należy tańczyć popularną Macarenę.

Kaczuszki

Na weselu często pojawia się także słynna piosenka dla dzieci o kaczuszce. W trakcie tej zabawy rusza się barkami i ramionami na wzór skrzydeł kaczki, klaszcze, a także rusza biodrami obniżając i podwyższając pozycję swojego ciała. W trakcie refrenu pary mogą brać się pod ramię i tańczyć w kółeczku. Kaczuszki od wielu lat goszczą na parkietach polskich wesel.

YMCA

Prawdziwym przebojem jest również YMCA zespołu Village People z 1978 roku. W tym tańcu należy rytmicznie wykonywać kroki w bok, a także wykonywać proste schematy rękami z unoszeniem ramion, klaskaniem, a także wskazywaniem palcem na partnera. Całość nie jest skomplikowana i doświadczony zespół weselny lub wodzirej są w stanie szybko nauczyć gości, jak prawidłowo wykonywać całą sekwencję kroków. Podobnie jak inne popularne tańce na weselu, YMCA można tańczyć na kilka sposobów – bardziej lub mniej złożonych.

Grecka Zorba

W greckiej zorbie tworzy się kilka szeregów, a osoby trzymają się za ramiona, a następnie wykonują charakterystyczne ruchy nogami – kroki do przodu, kroki do tyłu, unoszenie, opuszczanie, a także wymachy nóg do przodu, do tyłu i w bok. Tempo muzyki z czasem przyśpiesza i sekwencję należy wykonywać coraz szybciej. Dlatego Grecka Zorba wprowadza także pewien element rywalizacji. Można podzielić gości na zespoły, a wygrywa zespół, który zdoła jak najdłużej tańczyć z zachowaniem prawidłowej sekwencji ruchów.

Pociąg

Chociaż jest to bardziej zabawa weselna, to nie sposób odmówić jej elementów tańca. W rytmie popularnego przeboju „Jedzie pociąg z daleka” państwo młodzi zapoczątkowują pociąg, do którego podłączać się będą kolejni goście. W trakcie tej zabawy można szybciej poruszać stopami, pokręcić nieco biodrami, a także pomachać rękami. Plusem jest tutaj prostota i duża popularność, co gwarantuje, że wiele osób weźmie udział w tym tańcu-zabawie.

Taniec integracyjny zamiast pierwszego tańca

Pierwszy taniec często jest źródłem dodatkowego stresu. A tego przecież w dniu ślubu i wesela nie brakuje i bez problemów z wyborem pierwszego tańca.. Dodatkowo, wielu młodym parom zwyczajnie brakuje czasu na to, aby przygotować ciekawy układ. Mogą też mieć inne zdanie co do wyboru piosenki. Ciekawą propozycją mogą być zatem tańce integracyjne, które zastąpią pierwszy taniec. Jednym z najczęstszych wyborów jest oczywiście klasyczny polonez, po którego sięga także DJ na studniówkę. Alternatywą jest także Belgijka, ale tutaj niestety musimy zaakceptować, że nie wszyscy ją zatańczą. Jest to taniec dość intensywny i wymaga przynajmniej kilku minut na naukę. Wiele osób jest skłonnych zatańczyć Belgijkę, ale dopiero po „kilku głębszych”.

Podsumowując – para młoda na weselu bez pierwszego tańca? To możliwe.
   Blog