Zespół weselny Lublin, Warszawa

Jak tańczyć na weselu?

Czas na pierwszy taniec pary młodej nadchodzi po uroczystym obiedzie. Jest to oficjalny początek biesiady, wspólnych tańców oraz zabaw integracyjnych. Pierwsze minuty należą jednak wyłącznie do pary młodej, która przygotowała pierwszy taniec, aby powitać swoich gości na tym etapie imprezy. Jak tańczyć na weselu, aby dobrze wspominać pierwszy taniec? Wystarczy pamiętać o kilku prostych wskazówkach i zadbać o dostatecznie długi okres przygotowań.

Pierwszym krokiem jest wybór utworu

Na początek para młoda musi oczywiście wybrać utwór. Powinna to być piosenka, którą oboje lubią i dobrze wspominają. Gatunek? Tutaj pełna dowolność – od klasyki, przez jazz i rock n rolla, a kończąc na popie czy rapie. Podstawowy warunek – musi to być utwór rytmiczny, który pozwala łatwo dobrać kroki taneczne i figury. Jeśli na weselu przygrywać będzie zespół weselny i to on wykona utwór pod pierwszy taniec, wybór należy skonsultować także z zespołem. Jednak najczęściej utwór jest puszczany w wersji wybranej przez parę młodą. Ułatwia to przygotowania, ponieważ para młoda ma pewność, że ćwiczyła taniec do wersji piosenki, która pojawi się także na weselu.

Uwaga! Unikaj szybkich utworów, jeśli nie czujesz się dobrze na parkiecie. Prosty taniec to wolniejszy utwór 🙂

Nauka podstawowego schematu

Czas na przygotowania jest ograniczony, a w trakcie organizacji ślubu i wesela nie brakuje wielu ważnych obowiązków. Dlatego w pierwszej kolejności należy przygotować możliwie jak najprostszy pierwszy taniec weselny. Prosty taniec, czyli taki w którym stosuje się proste kroki taneczne. A tych można nauczyć się w przeciągu kilku godzin. Jest to baza, na której później, o ile pozwoli na to czas, przygotuje się bardziej skomplikowane figury i układy. Na wstępie warto jednak podejść do tematu rozsądnie – nie warto dokładać sobie dodatkowych stresów i zmartwień od razu startując z bardzo skomplikowanym układem. Przygotowania pójdą dużo łatwiej ze świadomością, że znacie już podstawę. Często wystarczy poczucie rytmu i znajomość podstawowych ruchów 🙂

Nauka tańca weselnego ze specjalistą

Kurs tańca będzie dobrym pomysłem, jeśli nie czujecie się najlepiej na parkiecie. Profesjonalista pomoże Wam zacząć tańczyć krokiem podstawowym. Pokaże również na co zwrócić uwagę, a czego unikać. Taka nauka będzie na pewno bardziej efektywna niż samodzielne próby. Do tego wzmocnicie swoją pewność siebie, dzięki ciągłemu dostępowi do oceny eksperta.

Nauka bardziej złożonych figur

Gdy pozwoli na to czas oraz umiejętności taneczne, na bazie podstawowego układu można stopniowo wprowadzać różnorodne figury, które urozmaicą pierwszy taniec weselny i pozwolą parze młodej pokazać się z dobrej strony przed gośćmi. Jeśli dysponujecie zapasem budżetu oraz czasem, zawsze możecie udać się do instruktora, który pomaga w projektowaniu układów do pierwszego tańca. Możliwości jest naprawdę wiele – od wszelkich podskoków, podnoszeń, odchyleń, aż po partie solowe i bardziej skomplikowane figury. Tutaj jednak ważna uwaga – pamiętajmy, że na weselu ograniczać będzie stres oraz formalny ubiór. Dlatego trzeba uważać, żeby nie przesadzić, a także mieć pewność, że dany układ będzie do odtworzenia w warunkach weselnych.

Oprawa do pierwszego tańca

Na koniec należy pomyśleć o oprawie pierwszego tańca. Na tym etapie konsultujemy się z zespołem weselnym, wodzirejem lub DJ-em. Warto pamiętać chociażby o tym, że DJ na wesele może załatwić maszynę do robienia sztucznego dymu (buduje niezwykły klimat, ale też zasłania drobne niedociągnięcia taneczne!) czy świecące napisy, na tle których młoda para będzie się pięknie prezentować na fotografiach. Na pewno warto także zastanowić się nad interesującym otwarciem, które zaciekawi gości. Już teraz warto również pomyśleć o tym, jakie piosenki zostaną puszczone bezpośrednio po pierwszym tańcu. Muszą to być znane i skoczne kawałki, tak, aby goście chętniej dołączyli do pary młodej na parkiecie.

W jaki sposób zakończyć pierwszy taniec?

Najczęściej stosuje się charakterystyczne odchylenie panny młodej, która będzie podtrzymywana przez pana młodego. Bardziej bezpiecznym zakończeniem jest natomiast przytulenie i buziak. Ustalając zakończenie dla pierwszego tańca na pewno warto omówić także kwestię z zespołem weselnym lub DJ-em, który powinien płynnie przejść do kolejnego utworu. Niezależnie od tego, czy zatrudniany jest DJ weselny czy też DJ na studniówkę, powinien on być wtajemniczony w plan imprezy, aby płynnie przejść do kolejnych utworów. Po pierwszym tańcu powinien pojawić się znany, a zarazem skoczny przebój, który zachęci gości, aby dołączyć na parkiecie do pary młodej. Świetna zabawa gwarantowana.

Wiesz już, jak tańczyć na weselu. Nauka tańca wymaga po prostu czasu i zaangażowania. Możesz również zdecydować się skorzystać z pomocy instruktora tańca.
   Blog