Zespół weselny Lublin, Warszawa

Ile kosztuje DJ na studniówkę? Możesz się zaskoczyć (2021)

Ile kosztuje DJ na studniówkę? Możesz się zaskoczyć

Wielu licealistów traktuje ten dzień jako najważniejsze wydarzenie w całym ponadpodstawowym cyklu nauczania, a także jako sygnał do rozpoczęcia maturalnego szaleństwa. Studniówka to jednak przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy ze znajomymi ze szkoły, ostatnia taka szansa przed rozpoczęciem maturalnego szaleństwa. Oczywiście na takiej imprezie nie obędzie się bez muzyki, ale ile kosztuje DJ na studniówkę? 

  • DJ na studniówkę – czego się od niego oczekuje?

Studniówka to naprawdę specyficzna impreza, podczas której w zdecydowanej większości bawią się młode osoby. To kluczowa informacja w kontekście poszukiwania DJ-a na studniówkę. Dlaczego? To właśnie młodzież najlepiej wie, co jest na czasie, czego się aktualnie słucha i do czego najlepiej się bawi. DJ na taką okoliczność musi więc doskonale odnajdywać się w najnowszych trendach i być na bieżąco z najgorętszymi hitami wśród nastolatków. 

Jest to rzecz, o której absolutnie nie możemy zapominać. Zły dobór muzyki może młodzieży kompletnie zrujnować zabawę. Oczywiście na playliście DJ-a nie może zabraknąć kilku klasyków, które znają i uwielbiają dosłownie wszyscy, lecz kluczem programu i piosenkami, które przyciągną na parkiet największą grupę świętujących są właśnie utwory popularne tu i teraz. Niezbyt dobrym pomysłem jest również respektowanie każdej prośby bawiących się gości – nieobeznany w temacie DJ, któremu młodzież zdołała, mówiąc kolokwialnie, wejść na głowę, może niechcący puścić piosenkę przekraczającą granice dobrego smaku.

  • Ile kosztuje DJ na studniówkę?

Odpowiedź na pytanie: „Ile kosztuje DJ na studniówkę?” nie jest najprostsza, lecz możemy podjąć próbę oszacowania kwoty, jaką będziemy musieli wydać. Dla osoby odpowiedzialnej za muzykę studniówka to tak naprawdę cała noc pracy, więc nie możemy liczyć, że będzie to tania usługa. Dodatkowo wraz z samym DJ-em wynajmujemy również de facto jego sprzęt, a także możemy zostać poproszeni o uiszczenie opłaty dla ZAiKS-u. 

Ile więc może kosztować nas taka przyjemność? Przeciętnie ceny oscylują w okolicach 1500-3000 złotych, co możemy porównać do kwoty płaconej dla zespołów lub DJ-ów wynajmowanych na wesela. Nie sposób uniknąć pewnych podobieństw – zabawa do późnych godzin nocnych, spora liczba uczestników i dość specyficzny repertuar muzyczny.

Oczywiście znalezienie osoby oferującej swoje usługi taniej może nie być większym wyzwaniem, lecz wiele osób wychodzi z założenia, iż lepiej zapłacić więcej i mieć pewność dobrze wykonanej roboty – trudno się takiemu podejściu zresztą dziwić.
   Blog